KAROLÍNA V GRANDHOTELU

Cíl cesty: naučit se odpočívat

Karolína, pražská kurátorka a galeristka, vyráží ve čtvrtek do Karlových Varů společně s kamarádem Filipem na prodloužený víkend. Vedle kufrů s ní v autě cestuje i Gandalf, roztomilý maltipoo, kterého Karolína hlídá svým známým. V Puppu je vítán stejně vřele jako ona. 

Hned po příjezdu míří do spa. Nechce ale relaxovat. Plave. Je to jedna z jejích nejoblíbenějších sportovních aktivit. U zdolávání bazénů stíhá obdivovat místní design, který jí připomíná práci vyhlášeného švýcarského architekta Petera Zumthora. „Navrhl mnoho krásných spa po celém světě,“ popisuje.

Protančit se ránem

V pátek se Karolína probouzí kolem osmé hodiny ranní. Do nového dne se protančila za doprovodu své oblíbené hudby ve sluchátkách. Steve Lacy a jeho Bad Habit ji pokaždé nastartuje. „Mám ráda rychlá rána,“ říká. Na snídani v Malé dvoraně odchází dříve a drží tu Filipovi místo u stolu.

Posilněna snídaní pak společně s Filipem míří na masáž, kterou si před příjezdem rezervovala. Volí jemnou aromaterapeutickou variantu.

Umění na každém rohu

Po masáži pak nechává Filipa s Gandalfem, zvaným zkráceně Gandi, v hotelu a jde do města. Cestou nemine svůj oblíbený barokní kostel svaté Máří Magdalény. Nepřestává ji fascinovat, že Mlýnskou kolonádu navrhl architekt Národního divadla Zítek, zatímco autorské duo Fellner a Helmer, kterému Praha vděčí za budovu Státní opery, postavilo místní městské divadlo. Karlovy Vary jsou díky své bohaté historii uměleckou expozicí pod širým nebem.

Čaj o páté? Šampaňské a dort

Odpolední procházku Karolína zakončuje v Café Pupp. Usedá do pohodlného boxu s velkými okny a výhledem na říčku Teplá.

Objednává si skleničku šampaňského a vyhlášený dort Pupp. Ten se připravuje podle původní receptury zakladatele dynastie Puppů a slavného cukráře Johana Georga. Jeho tajemství? Becherovka. 

Mistrovské drinky

Navečer se opět schází s Filipem. Dnes však mění Malou dvoranu za legendární Becher's Bar. Úřaduje tu Vítězslav Cirok, jeden z nejlepších barmanů světa. Pyšní se třeba vítězstvím v prestižní barmanské soutěži Diageo Reserve World Class.

V příjemně potemnělém baru si přátelé dávají večeři. Konverzace příjemně plyne. A to i díky místním koktejlům. Z nabídky inspirované přírodními elementy si Karolína vybírá drink Pára. Za večer jich ale ochutná víc. Vždyť od pokoje ji dělí jen pár schodů…

Vodní lázeň

Co den, to jiná procházka

Okolí hotelu je protkané stezkami, takže se za celé čtyři dny pobytu nestane, že by venčení probíhalo po stejné trase.

V sobotu ráno Karolína s Gandim vybíhají směrem ke karlovarské Galerii umění. Míjí památník polského básníka Adama Mickiewicze a sochu Ludwiga Van Beethovena. Zastaví se až v japonské zenové zahradě za městem. Až na několik místních jsou tu sami. 

Vodní lázeň

Výlet mimo Vary

Po snídani společně s Filipem a Gandalfem vyrážejí do nedalekých Mariánských Lázní. Pro svou cestu volí nečekaně vlak. Tato bezmála šedesátikilometrová trasa totiž byla před několika lety britským deníkem The Guardian zařazena mezi 10 nejkrásnějších tratí v Evropě. A to chtějí vidět!

V Mariánkách si dávají vydatný oběd, procházku centrem města a lázeňskou oplatku. Vpodvečer už jsou zpět v Puppu.

Uma Thurman před hotelem PUPP

Umění odpočívat 

Karolína má před sebou poslední den v Karlových Varech. Po snídani se rychle balí, schází do kavárny, kde se posilní druhou ranní kávou. Zbývající čas v Puppu využije k psaní textů pro právě chystanou pražskou výstavu.

Během cesty zpátky do Prahy pomalu ujídá karlovarské oplatky, které dostala při check-outu. Domů přijíždí v neděli večer jako vyměněná. Cítí, že má konečně o poznání lehčí hlavu. 
 

Jaromír: Rádi střídáme dovolenou v přírodě a v krásném hotelu.

Naďa: I v honosném prostředí se chci cítit uvolněně.

Gandi: Pokoj? Jedině s výhledem na promenádu.

Filip: Do Puppu si vždy přibalím kalhoty s puky.

Slavní hosté

Hezké chvíle tráví hosté v karlovarském Grandhotelu Pupp už od roku 1701. Seznam všech by byl neúnosně dlouhý. Proto jsme vybrali několik jmen, která vám jistě budou známá.

Johann S. Bach
Ludwig van Beethoven
Giacomo Casanova
Niccoló Paganini
Richard Wagner
Otto von Bismarck
Napoleon Bonaparte
Franz Josef I.

Petr Veliký
Marie Terezie
Adam Mickiewicz
Fryderyk Chopin
Antonín Dvořák
Sigmund Freud
Alfons Mucha
Franz Kafka

Eduard VII.
Juan Carlos I.
Harald V.
Jurij Gagarin
I. S. Koněv
Haile Selassie
Václav Havel
T. G. Masaryk
Karel Gott