NAĎA V GRANDHOTELU

Akční architekti na dovolené

Naďa společně se svým manželem Jaromírem tvoří architektonický ateliér Pizingers Morix. A i když by mohli navrhováním trávit celé dny i noci, tentokrát končí v práci o něco dříve. Je pondělí, mají sbaleno a z Prahy vyrážejí kolem třetí hodiny odpolední.

Cesta, kterou s párem absolvuje i andulka Freddy, uteče rychle. Do hotelového pokoje v Karlových Varech se Naďa s Jaromírem dostávají ještě před večeří. S vybalováním si nedělají hlavu. „Když jsme na dovolené, vypadá to u nás trochu jako po výbuchu atomové bomby. A to po celou dobu pobytu,“ směje se Naďa.

První večer patří dobrému jídlu

Naďa si na sebe obléká elegantní šaty a se svým mužem míří do Grandrestaurantu. Proslulé restaurace, kde večeřel i filmový James Bond s krásnou Vesper.

K večeři si objednává humrový krém a společně s manželem se shodují na láhvi těžkého francouzského červeného vína. S jejím dopitím nemusí nikam spěchat. Zpátky domů odjíždějí až ve čtvrtek.

Odpočinek ano, ale žádné lelkování

Nejoblíbenější cestovatelská aktivita? Pro Naďu je to jednoznačně bloumání po městě a návštěvy místních podniků. Proto v úterý po snídani Naďa s Jaromírem vyráží do centra Karlových Varů, aby společně prozkoumali vyhlášené lázeňské kavárny, restaurace a bistra. 

Zastávku si dělají v Café KAVA, kde si objednávají domácí limonádu. Po pár metrech se zastaví v Krcálek Espresso Baru. Dávají si malou kávu, na cestu s sebou pak nesmí chybět tvarohový koláček. A oběd? Ten řeší v nedaleké pizzerii.

Odpoledne u bazénu

Po obědě se Naďa s Jaromírem procházejí po kolonádě, kde ochutnávají několik pramenů. Pak už míří zpět do hotelu. Naďa má na programu spa.

Užívá si tu plavání v bazénu, který je během týdne téměř prázdný. Páru a saunu vynechává. „Ráda odpočívám, ale nerada lelkuji,“ říká. Lelkování opravdu nehrozí, protože se k ní nečekaně připojuje Jaromír, odpůrce všech wellness radovánek, a připravuje jí i ostatním nevídané překvapení.

Za architekturou Karlových Varů

Dnes má Naďa s Jaromírem kromě kaváren a dalších gastro podniků ještě jeden cíl: architekturu. První kroky manželského páru proto vedou k hotelu Thermal. „Máme rádi procházky se silným vizuálním vjemem,“ vysvětluje Naďa.

Procházka v okolí Thermalu manžele dovede až k vyhlídce Tři kříže, odkud je krásný výhled na město. Pak už jen stačí seběhnout kolem nepříliš známé sochy kočky, Vřídla, které je největším termálním pramenem v Karlových Varech, a městského divadla. Pár je zpátky v Grandhotelu Pupp. Zbytek středy už stráví zde.

Vodní lázeň

Svěží vánek ve skleničce

Po odpoledním odpočinku spojeném s listováním magazíny o architektuře a interiérovém designu vyráží Naďa s Jaromírem do Becher's Baru.

Naďa si vybírá drink Vánek s ginem, jasmínem a šampaňským Perrier Jouet Brut. Jako kreativec je nadšena konceptem menu, které se inspiruje přírodními elementy. „Je cítit, že tady nad tím někdo hodně přemýšlel. Nabídka má příběh a emoci. Toho si dost cením.“

Vodní lázeň

Pobyt jako mentální odpočinek

Ve čtvrtek je čas vrátit se zpět do Prahy. Naďa ale ještě před odjezdem zakončuje pobyt v Grandhotelu Pupp silným hovězím vývarem, který jí zachutnal už na snídaních.

„Většinu času pracujeme, a když cestujeme, tak jsou naše dovolené hodně nabité. Tohle bylo úplně o něčem jiném. Zastavili jsme se, vypnuli a zpomalili. Byl to takový aktivní mentální odpočinek. A přesně to jsme potřebovali,“ uzavírá Naďa.

Jaromír: Rádi střídáme dovolenou v přírodě a v krásném hotelu.

Karolína: Můj čaj o páté? Šampaňské a dort Pupp.

Gandi: Pokoj? Jedině s výhledem na promenádu.

Filip: Do Puppu si vždy přibalím kalhoty s puky.

Slavní hosté

Hezké chvíle tráví hosté v karlovarském Grandhotelu Pupp už od roku 1701. Seznam všech by byl neúnosně dlouhý. Proto jsme vybrali několik jmen, která vám jistě budou známá.

Johann S. Bach
Ludwig van Beethoven
Giacomo Casanova
Niccoló Paganini
Richard Wagner
Otto von Bismarck
Napoleon Bonaparte
Franz Josef I.

Petr Veliký
Marie Terezie
Adam Mickiewicz
Fryderyk Chopin
Antonín Dvořák
Sigmund Freud
Alfons Mucha
Franz Kafka

Eduard VII.
Juan Carlos I.
Harald V.
Jurij Gagarin
I. S. Koněv
Haile Selassie
Václav Havel
T. G. Masaryk
Karel Gott