MADE IN KARLOVY VARY

Světoznámé karlovarské značky

Nechte se unést křehkou krásou porcelánu Thun a broušeného skla Moser, která už po staletí okouzluje aristokraty i sběratele, vydejte se za tajemstvím legendárního bylinného likéru Becherovka, nebo se seznamte se strhujícím příběhem rodiny Mattoni a slavné minerální vody, která nese její jméno.

Uma Thurman před hotelem PUPP

Moser

Manufakturu na výrobu bezolovnatého křišťálu založil roku 1857 v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Typickými atributy značky, jejíž jedinečné kolekce už přes 160 let okouzlují celý svět a našly si cestu i na královské dvory, jsou broušené hrany, leptaný a zlacený dekor a jedinečné moserovské barvy. S historií sklárny i její současnou produkcí se můžete seznámit v továrním muzeu, rezervovat lze i exkurzi přímo do výroby.

Detail vody

Mattoni

Historie nejpopulárnější české minerálky sahá až do roku 1864, kdy Heinrich Mattoni převzal stáčírnu v Kyselce. Minerální voda značky Mattoni se dnes exportuje do více než 20 zemí celého světa a je též oficiální vodou International Bartender Association. K návštěvě doporučujeme Mattoni muzeum v Löschnerově domě v Kyselce, které dokumentuje nejen historii značky, ale i současnou obnovu Lázní Kyselka.

Adresa
Kyselka č.p. 64,  Kyselka

Sklenice s nápojem

Becherovka

Slavný likér je již od roku 1807 vyráběn podle tajné receptury obsahující více než 20 bylin z celého světa. Nové návštěvnické centrum Karlovarské Becherovky v původní historické budově z roku 1867 vás seznámí s historií likéru i značky a pomocí nejmodernějších technologií včetně virtuální reality vám přiblíží i samotnou výrobu.

Adresa
T. G. Masaryka 282/57, Karlovy Vary

Sklenice z broušeného skla

Thun

V roce 1794 založil hrabě Thun v Klášterci nad Ohří porcelánku, která je v současnosti nejstarším výrobcem porcelánu v České republice. Její řemeslně dokonalé výrobky zdobí i interiéry Grandhotelu Pupp. Společnost provozuje moderní návštěvnické centrum při své manufaktuře v Nové Roli, ve kterém je možné se seznámit se současností značky i její slavnou historií a samozřejmě i zakoupit porcelán značky Thun.

Adresa
Tovární 242/12, Nová Role