On-line rezervace
> Spa & Clinic> Pupp Royal Spa>Pupp Royal Spa - lázně a procedury

Pupp Royal Spa - lázně a procedury

 

KARLOVARSKÉ LÉČIVÉ PRAMENY

Od nepaměti vyvěrají prameny v údolí říčky Teplé. Více než šestisetletá tradice karlovarského lázeňství je založena na jejich léčivých účincích. Z Vřídla vyvěrá až 2000 litrů termální vody za minutu a jeho gejzír tryská do výše 12 metrů. Z přibližně 100 vývěrů různé vydatnosti je 12 pramenů zachyceno, jejich teplota je 42 °C až 72 °C.


Základem léčebně rehabilitační péče je individuální léčebný plán, který určí lékař během vstupního vyšetření.
Maximálního efektu se dosáhne u léčby trvající 14 dní a déle, avšak i kratší wellness pobyty jsou dnes nezbytnou součástí našeho života. Preventivně působí na organismus, uvolní člověka od stresu a nastartují jeho další osobní rozvoj. Vhodné je léčbu opakovat dvakrát ročně s půlroční přestávkou.

Důležitou součástí karlovarské léčby je pitná kúra.

Prameny se od sebe liší teplotou a množstvím plynného oxidu uhličitého, proto je nutné dodržovat předepsané prameny, množství a dobu pití. Pitná léčba se doporučuje většinou před jídlem, při procházce, pomalu po doušcích. Vedle pozitivního vlivu na trávení, celkovou zdravotní kondici a zvýšení imunity podporuje také čištění organismu.


BAHENNÍ KOUPEL

Spojuje účinky teplé koupele a příměsi peloidu (bahna) s výrazným účinkem na všechny chronické patologické stavy pohybového aparátu, především kloubů.

BAHENNÍ OBKLADY / PARAFANGO 
Působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení, působí proti bolestem a křečím, je dosaženo efektu příjemného prohřátí a uvolnění svalů. Obklad se používá především při onemocnění pohybového aparátu, u chronických nemocí kloubů a páteře, působí protizánětlivě, může příznivě ovlivnit chronické srůsty. Zanedbatelný není ani jeho pozitivní účinek proti celulitidě. 

PERLIČKOVÁ KOUPEL 
Využívá mikromasáže kůže bublinkami vzduchu. Vede ke zlepšení prokrvení a celkové relaxaci organismu. 

PŘÍSADOVÁ KOUPEL 
Využívá účinku teplé koupele a specifického působení bylin, které se indikují podle konkrétního zdravotního problému (např. nespavost, únava, bolesti kloubů, neurosy, kožní problémy). Podle zaměření vede např. ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti pohybového aparátu, hojení kožních afekcí. 

UHLIČITÁ KOUPEL 
Koupel ve vaně s příměsí kysličníku uhličitého vede ke zlepšení krevního oběhu, poklesu krevního tlaku a celkové relaxaci.

SUCHÁ UHLIČITÁ KOUPEL
Forma aplikace uhličitého plynu ve speciálním vaku, naplněném kysličníkem uhličitým. Tato procedura je relativně šetrná a vhodná i pro starší pacienty. Účinky jsou shodné jako u vodní uhličité koupele, tj. zlepšení krevního oběhu, pokles krevního tlaku a celková relaxace. Je rovněž využívána jako efektivní forma regenerace a rekondice ve všech věkových skupinách. 

INHALACE 
Jde o vdechování aerosolu s přísadou vincentky, ústy nebo nosem, při onemocnění horních a dolních dýchacích cest. 

OXYGENOTERAPIE (KYSLÍKOVÁ TERAPIE) 
Jde o inhalaci 40% kyslíku dvoucestnou nosní sondou. Zvyšuje zásobení tkání kyslíkem a tím zlepšuje psychické a fyzické funkce organismu. Procedura je dobře snášena, pacienti udávají vymizení pocitu únavy, zlepšení celkové kondice. 

STŘEVNÍ VÝPLACH 
Očistná střevní procedura charakteru střevní laváže pomocí přístroje. O možnosti aplikace této procedury rozhodne lékař. Střevní výplach vede k dokonalé očistě střeva, vhodné zejména u obstipací (zácpa) a dalších afekcí tračníku, ale též vhodný např. u alergií.

KLASICKÁ MASÁŽ
Částečná nebo celková ruční masáž s použitím krému nebo oleje je zaměřená hlavně na regeneraci kostně-svalového aparátu. Urychlením cirkulace zlepšuje lokální metabolismus a zásobení tkání kyslíkem, uvolňuje svalové napětí. 

REFLEXNÍ MASÁŽ 
Ruční masáž prováděná odborným rehabilitačním pracovníkem dle předpisu lékaře, zaměřená na odstranění patologických reflexních změn v oblasti pohybového aparátu, nejčastěji v oblasti páteře a s ovlivněním vegetativního nervového systému. 

AROMAMASÁŽ 
Kombinuje kladné účinky ruční masáže a aromaolejů, jejichž vonné esence působí na centrální nervovou soustavu a přispívají ke komplexnímu působení na organismus. 

BIOPTRON
Biolampa využívá světelné energie k lokálnímu biostimulačnímu působení s urychlením regeneračních a hojivých pochodů organismu. Díky vlivu na imunitní aparát dochází ke zkrácení doby hojení. 

LASER FYZIOTERAPIE 
Je vhodná pro chronické afekce pohybového aparátu (postižení kloubní, svalové, vazivové, šlach), k urychlení hojení kožních a podkožních lézí, poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu, kde se využívá především biostimulačního efektu. 

PARAFÍN NA RUCE 
Slouží k prokrvení a prohřátí rukou. Uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, změkčuje ztvrdlou kůži. Jeho účinky jsou estetické, ale také zdravotní na revma, klouby, nízký tlak, studené ruce. 

INFRATERAPIE 
Využívá vlivu infračerveného záření, které proniká intenzivně do kůže a podkožních struktur a vede k hloubkovému prohřátí organismu. Má příznivý vliv na chronické degenerativní i poúrazové afekce pohybového aparátu, na dýchací cesty, celkově vede k posílení imunitního systému a zlepšení vitality. Subjektivně je tato procedura lépe snášena než sauna či pára.

INDIVIDUÁLNÍ GYMNASTIKA 
Prováděná pod vedením rehabilitačního pracovníka dle předpisu lékaře je zaměřená na odstranění určitých patologických změn pohybového aparátu. 

MANIPULAČNÍ PROCEDURA 
Nejčastěji se používá na ošetření funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé a omezují pohyb a vedou ke vzniku dalších patologických reflexních změn, především ke vzniku bolestivých bodů, hyperalgických zón a svalových spasmů. Cílem ošetření je uvolnění pohybového segmentu (v oblasti páteře) nebo obnova vůle kloubů, ale také úprava svalového napětí a ošetření tzv. spouštěcích bodů (Trigger points), které jsou nejednou příčinou bolesti, svalového oslabení nebo omezení pohybu. 

LYMFODRENÁŽ MANUÁLNÍ / PŘÍSTROJOVÁ 
Procedura, která podporuje odtok lymfy a tělních tekutin (z dolních event. horních končetin). Používá se např. u lymfedémů, některých poúrazových stavů, žilní insuficience a dále účinně pomáhá při odbourávání celulitidy. 

OBSTŘIK 
Aplikaci obstřiků bolestivých bodů provádí lékař. 

PNEUMOPUNKTURA 
Aplikace malého objemu oxidu uhličitého do podkoží, do míst akupunkturních bodů, nebo do tzv. spoušťových bodů. Hlavní indikace - bolestivé syndromy páteře a kloubů. Provádí pouze vyškolený rehabilitační pracovník. 

ELEKTROTERAPIE 
Při elektroterapii způsobují elektrické impulsy svalové kontrakce. Každá kontrakce znamená zvýšení přívodu krve do pokožky. Elektroterapií lze prokrvit pokožku několikanásobně intenzivněji než klasickou masáží. Ošetření elektroterapií tak posílí svalová vlákna a odbourá tuky v tkáních. 

MAGNETOTERAPIE Použití vysokofrekvenčního magnetického pole je vhodné u řady stavů a chorob, zejm. pohybového aparátu, zlomenin, poruch prokrvení, osteoporosy atd. Aplikace je možná i přes oděv nebo přes sádrový obvaz. 

RÁZOVÁ VLNA 
Při terapii rázovou vlnou dochází k interakci mezi vysoce intenzivními zvukovými vlnami a tělesnými tkáněmi. To vede k sérii příznivých účinků, jako je potlačení chronických zánětů, stimulace kolagenu a rozpouštění usazenin vápníku. Stimulace těchto biologických mechanismů vytváří optimální prostředí pro hojení. Po návratu poraněné oblasti do normálního stavu dochází k obnově její funkce a k úlevě od bolesti. 

ULTRAZVUK 
Procedura využívající mechanické energie. Předepisuje se ke zlepšení prokrvení, vstřebávání poúrazových otoků, hematomů, hlubokému prohřátí podkožních struktur i svalů. Široká indikační oblast - zejména afekce pohybového aparátu.

 

GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, a.s.
Mírové náměstí 2, 360 01 Karlovy Vary

Sekretariát: +420 353 109 200
Recepce: +420 353 109 111
Rezervace: +420 353 109 631