Pupp Golf Cup 2010

Pupp Golf Cup se pomalu stává tradicí. Za slunečného počasí se v sobotu 18.9.2010 na golfovém hřišti Golf Resortu Karlovy Vary v Olšových Vratech konal jubilejní 5. ročník.
I z letošního ročníku putuje výtěžek ze startovného v celkové výši 40.000,- Kč na konto projektu Pink Ribbon Golf, který v České republice podporuje Alianci žen s rakovinou prsu o.p.s. Vybraná částka je tak významným výrazem solidarity hráčů golfového turnaje
s pacientkami postiženými rakovinou prsu.

Golfový turnaj odstartoval v 10:00 hodin a na golfisty čekala vyrovnaná golfová bitva ve třech kategoriích HCP 0–18, HCP 18,1–36 a HCP 36,1–54 až do pozdního odpoledne. V turnaji byly vloženy dílčí soutěže Hole in One, Longest Drive a Nearest to the Pin. Během turnaje mohli golfisté ochutnat vynikající gastronomické delikatesy v rámci programu GASTRO TOUR / Czech Specials. K ochutnání byly speciality regionu Západočeské lázně - čokoládová polívčička maminky J. W. Goetha nebo pečené kuřátko na jablkách s jemnou jalovcovou omáčkou a pečeným bramborem.

Na své si přišli také negolfisté. Jejich program byl rozdělen do dvou částí. Ta první zahrnovala prohlídku Grandhotelu Pupp a vyzkoušení lázeňských procedur v Pupp Royal Spa. V odpolední části byla pro negolfisty připravena golfová akademie s trenérem a na závěr patovací soutěž. Po celou dobu turnaje se mohli všichni přítomní odreagovat v místním Golf Clubu při příjemné thajské masáži centra Tawan nebo využít whirlpool či páru v Pupp Relax Centru.

Vyhlášení vítězů si vzala na starost generální ředitelka Grandhotelu Pupp Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová spolu s moderátorem Petrem Čimperou. V patovací soutěži negolfistů zvítězil Oldřich Orel. Výhra luxusního vozu BMW řady 3 320xDrive Touring v soutěži Hole in one odolala a žádný z golfistů se nemohl z této trofeje těšit. Cenu za Longest Drive vyhrál v kategorii muži Josef Heyduk ml.
a v kategorii ženy Eva Štumpfová. Paní Růžena Polanská vyhrála cenu za Nearest to the Pin. Skokanem letošního golfového turnaje se stal Filip Kohl, který si zlepšil svůj HCP 54 na úctyhodných 37. Ve 3. kategorii HCP 36,1–54 získala cenu za 3. místo Jana Abdallová, 2. místo Victor Nicolas a vítězem této kategorie se stal Filip Kohl. Ve 2. kategorii 18,1–36 se umístila na 3. místě Zdeňka Vaňková, cenu za 2. místo si převzal Norbert Fitze a vítězem se stal Josef Hegenbart. V 1. kategorii
0–18 se na 3. místě umístil Jindřich Malý, z 2. místa se mohl radovat David Grund a absolutním vítězem této kategorie se stal Luděk Vaněk. Závěr vyhlášení vítězů v uvedených kategoriích ozdobilo sympatické slosování o ceny sponzorů a partnerů letošního golfového turnaje - Hotel Monti Spa Františkovy Lázně, Golf Resort Karlovy Vary, a. s., UniCredit Bank, Tawan - Centrum thajských masáží, BMW DyCom Group Karlovy Vary, Moët & Chandon, Pink Ribbon Golf, Pfanner, Franck Provost a časopis Statuss.